Jäsenhuone|TyöhuoneAnkkis-tulokset 2013

Ankkis-tulokset 2018

XXVI  Ankkis-maastot 2018

 

Ensimmäinen osakilpailu maanantaina 23.4. 

 

P2 - 0,2 km

1. Jooa Oikarinen  2.41

T3 - 0,2 km

1. Elsa Schreck  1.52
2. Adeline Schön  4.20

P3 - 0,2 km

1. Lassi Kulmala  2.06

T4 - 0,2 km

1. Kaisla Kotamäki  2.19

P4 - 0,2 km

1. Eetu Oikarinen  1.20

T5 - 0,2 km

1. Lili Kukkonen  1.02
2. Mila Sipponen  1.04
3. Nelli Mattila  1.12

P5 - 0,2 km

1. Jooa Kaura  1.01
2. Leopold Schön  1.12
    Yki Hartikainen  1.12
    Aaron Kuusisto  1.12

T6 - 0,5 km

1. Pihla Kulmala  2.25
2. Anni Heikkilä  2.28
3. Verna Lyly  2.29

P6 - 0,5 km

1. Joona Sipponen  2.24

T7 - 0,5 km

1. Elle Kukkonen  2.14
2. Metta Rekola  2.23
3. Edith Kovero  2.59

P7 - 0,5 km

1. Masi Hartikainen  2.02
2. Leo Sipponen  2.03

T8 - 1 km

1. Iida Oikarinen  4.36
2. Enni Schreck  5.23

T9 - 1 km

1. Emma Karmanto  4.03
2. Matilda Suokas  4.05
3. Ilona Heikkilä  4.15
4. Laura Honkaniemi  4.34
5. Anna Hytönen  4.50

P9 - 1 km

1. Hippu Rekola  4.12

T10 - 1 km

1. Nea Schreck  3.40
2. Siiri Kotamäki  3.44
3. Milja Savela  3.57
4. Nicoline Mattila  4.04
5. Iida Hautala  4.12
6. Siiri Pyykkö  5.13

T11 - 2 km

1. Venla Uski  9.29
2. Lotta Heikkilä  9.30
3. Ella Oikarinen  9.31
4. Iina Hytönen  10.03
5. Kiira Obiora  11.37
6. Erina Krasniqi  11.46
7. Janina Terakaj  12.07
8. Sade Tamminen  12.13

P11 - 2 km

1. Aaro Lindroos  8.36

T12 - 2 km

1. Silja Jokinen  8.37
2. Leila Savela  8.46
3. Enni Kivikko  8.49
4. Lusy Talisoo  10.26

T13 - 2 km

1. Sonja Hytönen  8.41
2. Jasmin Rajasalo  8.42

T14 - 2 km

1. Pinja Jokinen  8.36

N19 - 4 km

1. Pinja Korvenkallas  20.14

M55 - 5 km

1. Ari Korvenkallas  24.31

 

Toinen osakilpailu maanantaina 7.5. 

 

P2 - 0,2 km

1. Jooa Oikarinen  3.18

T3 - 0,2 km

1. Jetta Kaunisto  1.53
2. Adeline Schön  3.19

P3 - 0,2 km

1. Jerry Kukkonen  2.05
2. Lassi Kulmala  2.21

P4 - 0,2 km

1. Eetu Oikarinen  1.16

T5 - 0,2 km

1. Mila Sipponen  1.04
2. Lili Kukkonen  1.04
3. Helmi Rinne  1.29

P5 - 0,2 km

1. Jooa Kaura  0.58
2. Kasper Kuitunen  0.59
3. Yki Hartikainen  1.05
4. Eino Suokas  1.08
5. Leopold Schön  1.09
6. Aaron Kuusisto  1.26

T6 - 0,5 km

1. Pihla Kulmala  2.17
2. Anni Heikkilä  2.21
3. Amanda Hautala  3.13

P6 - 0,5 km

1. Joona Sipponen  2.19

T7 - 0,5 km

1. Fiona Hytönen  2.02
2. Metta Rekola  2.10
3. Elle Kukkonen  2.14
4. Edith Kovero 2.19
5. Steffi Pessi  2.20

P7 - 0,5 km

1. Masi Hartikainen  2.03
2. Leo Sipponen  2.09

T8 - 1 km

1. Enni Schreck  4.28
2. Iida Oikarinen  4.30
3. Lumia Visala  4.33

T9 - 1 km

1. Emma Karmanto  3.54
2. Matilda Suokas  4.04
3. Ilona Heikkilä  4.10
4. Laura Honkaniemi  4.33
5. Anna Hytönen  4.56

P9 - 1 km

1. Hippu Rekola  4.18
2. Glauk Terakaj  4.24

T10 - 1 km

1. Nicoline Mattila  3.56
2. Erika Kaunisto  3.58
3. Milja Savela  4.01
4. Ida Hautala  4.04
5. Siiri Pyykkö  5.23

T11 - 2 km

1. Neela Rekola  7.27
2. Lotta Heikkilä  9.30
3. Ella Oikarinen  9.32
4. Janina Terakaj  9.57
5. Iina Hytönen  10.15
6. Kiira Obiora  10.43

P11 - 2 km

1. Aaro Lindroos  8.32

T12 - 2 km

1. Silja Jokinen  8.27
2. Siiri Mikkonen  8.31
3. Leila Savela  8.40
4. Enni Kivikko  8.48

P12 - 2 km

1. Lasse Riikonen  8.25
2, Emil Hytönen  9.26

T13 - 2 km

1. Nea Lehtiniemi  9.19

T14 - 2 km

1. Pinja Jokinen  10.08

M55 - 5 km

1. Ari Korvenkallas  22.07

 

Kolmas osakilpailu maanantaina 14.5. 

 

T3 - 0,2 km

1. Elsa Schreck  1.24
2. Minea Visala  1.30
3. Jetta Kaunisto  1.48
4. Adeline Schön  3.18

P3 - 0,2 km

1. Jerry Kukkonen  2.08

T4 - 0,2 km

1. Kaisla Kotamäki  2.05

P4 - 0,2 km

1. Eetu Oikarinen  1.31

T5 - 0,2 km

1. Helmi Rinne  1.07
2. Lili Kukkonen  1.08
3. Nelli Mattila  1.10

P5 - 0,2 km

1. Jooa Kaura  1.00
2. Yki Hartikainen  1.02
3. Eino Suokas  1.05
4. Leopold Schön  1.11
5. Aaron Kuusisto  1.21

T6 - 0,5 km

1. Anni Heikkilä  2.21
3. Amanda Hautala  2.24

P6 - 0,5 km

1. Joona Sipponen  2.14

T7 - 0,5 km

1. Elle Kukkonen  2.09
4. Steffi Pessi  2.18
-   Metta Rekola  dns

T8 - 1 km

1. Iida Oikarinen  4.25
2. Enni Schreck  4.26
3. Lumia Visala  4.39

T9 - 1 km

1. Emma Karmanto  3.49
2. Matilda Suokas  4.24

P9 - 1 km

1. Hippu Rekola  4.21
2. Glauk Terakaj  4.45

T10 - 1 km

1. Nea Schreck  3.31
2. Siiri Kotamäki  3.40
3. Erika Kaunisto 3.41
4. Nicoline Mattila  3.55
5. Milja Savela  3.58
6. Joanna Kaunisto  4.05
7. Ida Hautala  4.06
8. Siiri Pyykkö  5.00

T11 - 2 km

1. Neela Rekola  8.11
2. Venla Uski  9.00
3. Janina Terakaj  9.35
4. Lotta Heikkilä  9.59
4. Ella Oikarinen 9.59
6. Kiira Obiora  10.10
7. Erina Krasniqi  10.13

T12 - 2 km

1. Silja Jokinen  7.51
2. Siiri Mikkonen  8.12
3. Leila Savela  8.50
4. Enni Kivikko  8.50
5. Emilia Kaunisto  8.57

P12 - 2 km

1. Lasse Riikonen  8.51

T13 - 2 km

1. Nea Lehtiniemi  8.52

N19 - 4 km

1. Pinja Korvenkallas  19.29

N - 4 km

1. Paula Oikarinen  21.50

M55 - 5 km

1. Ari Korvenkallas  23.29

  

Neljäs osakilpailu maanantaina 21.5. 

 

T3 - 0,2 km

1. Elsa Schreck  1.37
2. Minea Visala  1.38

P3 - 0,2 km

1. Lassi Kulmala  2.04
2. Jerry Kukkonen  2.15

T4 - 0,2 km

1. Kaisla Kotamäki  1.30

P4 - 0,2 km

1. Eetu Oikarinen  1.15

T5 - 0,2 km

1. Mila Sipponen  1.04
2. Lili Kukkonen  1.06
3. Nelli Mattila  1.07
4. Helmi Rinne  1.12

T6 - 0,5 km

1. Anni Heikkilä  2.17
2. Verna Lyly  2.20
3. Pihla Kulmala  2.21
4. Amanda Hautala  2.27

T7 - 0,5 km

1. Elle Kukkonen  2.05
2. Metta Rekola  2.13
3. Steffi Pessi  2.16
4. Edith Kovero  2.26

P7 - 0,5 km

1. Masi Hartikainen  2.05
2. Leo Sipponen  4.29

T8 - 1 km

1. Enni Schreck  4.23
2. Iida Oikarinen  4.23
3. Lumia Visala  4.30

T9 - 1 km

1. Emma Karmanto  3.46
2. Ilona Heikkilä  4.03

P9 - 1 km

1. Glauk Terakaj  4.49

T10 - 1 km

1. Nea Schreck  3.39
2. Siiri Kotamäki  3.42
3. Milja Savela  3.56
4. Ida Hautala  3.58

T11 - 2 km

1. Neela Rekola  7.43
2. Ella Oikarinen  8.42
3. Venla Uski  8.43
4. Lotta Heikkilä  8.44
5. Janina Terakaj  9.36
6. Erina Krasniqi  13.16

P12 - 2 km

1. Aaro Lindroos  9.04

T12 - 2 km

1. Silja Jokinen  7.26
2. Siiri Mikkonen  7.36
3. Leila Savela  8.54
4. Enni Kivikko  8.56

P12 - 2 km

1. Lasse Riikonen  8.59

T13 - 2 km

1. Nea Lehtiniemi  8.57

N19 - 4 km

1. Pinja Korvenkallas  19.17

M55 - 5 km

1. Ari Korvenkallas  23.08