Jäsenhuone|TyöhuoneAnkkis-tulokset 2013

Ankkis-tulokset 2016

 

XXIV  Ankkis-maastot 2016

 

Ensimmäinen osakilpailu maanantaina 25.4. 


P2 - 0,15 km

1.  Eetu Oikarinen  1.26

T3 - 0,15 km

1.  Nelli Mattila  1.05

P3 - 0.15 km

1.  Jooa Kaura  1.11
2.  Aaron Kuusisto  1.14
3.  Leopold Schön  1.15

T4 - 0,15 km

1.  Anni Heikkilä  0.55
2.  Amanda Hautala  1.03

P4 - 0,15 km

1.  Reeti Saastamoinen  1.22

T5 - 0,15 km

1.  Amanda Heikinoja  0.41
2.  Metta Rekola  1.32

P5 - 0,15 km

1. Veikko Pesonen  0.37

T6 - 0,5 km

1.  Hertta Pesonen  3.03
2.  Iida Oikarinen  3.43

P6 - 0,5 km

1.  Tuure Saastamoinen  3.02

T7 - 0,5 km

1.  Anni Eronen  2.37
2.  Telma Härkönen  2.40
3.  Jessica Heikinoja  2.51
4.  Ilona Heikkilä  2.52
5.  Pinja Tamminen  4.00

P7 - 0,5 km

1. Miko Huttunen  3.49

T8  - 1 km

1.  Iida Hautala  4.38
2.  Nicoline Mattila  4.40

P8 - 1 km

1. Pravin Perasath  4.38

T9 - 1 km

1.  Neela Rekola  4.01
2.  Venla Uski  4.43
3.  Ella Oikarinen  4.48
4.  Lotta Heikkilä  4.58
5.  Sade Tamminen  5.03

T10 - 1 km

1.  Silja Jokinen  3.49
2.  Siiri Mikkonen  4.09
3.  Leila Savela  4.11

P10 - 1 km

1. Lasse Riikonen  3.52

T11 - 2 km

1.  Minnea Tabell  9.04
2.  Jasmin Rajasalo  9.06
3.  Nea Lehtiniemi  10.36
4.  Iina Vuolle  11.05
5.  Siiri Saastamoinen  11.07
6.  Saara Moisio  15.33

T12 - 2 km

1.  Pinja Jokinen  8.36

N - 4 km

1.  Maiju Karjalainen  18.05

 

Toinen osakilpailu maanantaina 2.5. 


P2 - 0,2 km

1.  Eetu Oikarinen  1.25

T3 - 0,2 km

1.  Nelli Mattila  1.18

P3 - 0.2 km

1.  Leopold Schön  1.20
2.  Aaron Kuusisto  1.21
3.  Jooa Kaura  1.24

T4 - 0,2 km

1.  Amanda Hautala  1.14
2.  Anni Heikkilä  1.17

P4 - 0,2 km

1.  Reeti Saastamoinen  1.17

T5 - 0,2 km

1.  Amanda Heikinoja  

T6 - 0,5 km

1.  Iida Oikarinen  2.58

P6 - 0,5 km

1.  Tuure Saastamoinen  2.57

T7 - 0,5 km

1.  Telma Härkönen  2.30
2.  Anni Eronen  2.32
3.  Sarah Perasath  2.55
4.  Ilona Heikkilä  2.57
5.  Jessica Heikinoja  2.58

P7 - 0,5 km

1.  Viliam Rekola  2.59
2.  Glauk Terakaj  3.16
3.  Miko Huttunen  3.30
P7 - 1 km
      Nemo Thusberg   8.48

T8  - 1 km

1.  Iida Hautala  4.26

P8 - 1 km

1. Pravin Perasath  4.24

T9 - 1 km

1.  Neela Rekola  3.59
2.  Venla Uski  4.27
3.  Ella Oikarinen  4.34
4.  Lotta Heikkilä  4.39
5.  Janina Terakaj  5.39

P9 - 1 km

1.  Toni Thusberg  4.49

T10 - 1 km

1.  Silja Jokinen  3.46
2.  Aino Eronen  3.51
3.  Siiri Mikkonen  4.13
4.  Leila Savela  4.16
5.  Patricia Thusberg  7.07

P10 - 1 km

1. Lasse Riikonen  3.43

T11 - 2 km

1.  Minnea Tabell  9.45
2.  Jasmin Rajasalo  10.17
3.  Nea Lehtiniemi  10.34
4.  Saara Moisio  14.27

T12 - 2 km

1.  Pinja Jokinen  8.33

P13 - 2 km

1. Eemeli Eronen  7.07

N - 4 km

1.  Maiju Karjalainen N  17.20
2.  Minttu Karsikas N35  20.03
3.  Paula Oikarinen N35  20.04

M - 5 km

1.  Lauri Lipponen M  22.54
2.  Taito Lipponen M55  24.42
3.  Arto Kulha M35  24.57

 

Kolmas osakilpailu maanantaina 9.5. 


P2 - 0,2 km

1.  Eetu Oikarinen  1.34

T3 - 0,2 km

1.  Nelli Mattila  1.21

P3 - 0.2 km

1.  Aaron Kuusisto  1.30
2.  Leopold Schön  1.47
3.  Jooa Kaura  1.57

T4 - 0,2 km

1.  Amanda Hautala  1.08
2.  Alma Tuominen  1.18

T6 - 0,5 km

1.  Iida Oikarinen  3.24

P6 - 0,5 km

1.  Akseli Ahonen  3.10
2.  Tuure Saastamoinen  3.17
3.  Eppu  3.50

T7 - 0,5 km

1.  Anni Eronen  2.31
2.  Sarah Perasath  2.42
4.  Ilona Heikkilä  2.49

P7 - 0,5 km

1.  Viliam Rekola  3.01
2.  Nemo Thusberg   3.14

T8  - 1 km

1.  Iida Hautala  4.20

P8 - 1 km

1. Pravin Perasath  4.14

T9 - 1 km

1.  Neela Rekola  3.48
2.  Venla Uski  4.30
3.  Lotta Heikkilä  4.50
4.  Ella Oikarinen  4.50

P9 - 1 km

1.  Toni Thusberg  4.28

T10 - 1 km

1.  Siiri Mikkonen  4.06
2.  Silja Jokinen  4.52
3.  Leila Savela  4.52

P10 - 1 km

1.  Lasse Riikonen  4.13
2.  Jere Mattila  4.44

T11 - 2 km

1.  Minnea Tabell  10.26
2.  Jasmin Rajasalo  10.29
3.  Siiri Saastamoinen 
4.  Saara Moisio  14.27

P11 - 2 km

1.  Edvin Halme  7.53

N - 4 km

1.  Maiju Karjalainen N  17.00
2.  Minttu Karsikas N35  17.44

M - 5 km

1.  Lauri Lipponen M  23,55
2.  Taito Lipponen M55  25,45
 

Neljäs osakilpailu maanantaina 9.5. 


P2 - 0,2 km

1.  Eetu Oikarinen  1.38

T3 - 0,2 km

1.  Veera Mustakangas  1.23
2.  Nelli Mattila  1.25

P3 - 0.2 km

1.  Jooa Kaura  1.13
2.  Leopold Schön  1.42
3.  Aaron Kuusisto  2.04

T4 - 0,2 km

1.  Alma Tuominen  0.58
2.  Anni Heikkilä  1.07
3.  Amanda Hautala  1.08

P4 - 0,2 km

1.  Elmo Jokinen  0.57

T5 - 0,2 km

1. Amanda Heikinoja  0.50

T6 - 0,5 km

1.  Iida Oikarinen  3.28

P6 - 0,5 km

1.  Eppu Tonteri  2.51
2.  Akseli Ahonen  3.01

T7 - 0,5 km

1.  Telma Härkönen  2.15
2.  Jessica Heikinoja  2.27
3.  Sarah Perasath  2.36
4.  Pinja Tamminen  2.47
5.  Olivia Kangasniemi  4.39

P7 - 0,5 km

1.  Viliam Rekola  2.45
2.  Nemo Thusberg   3.22
3.  Miko Huttunen  4.04

T8  - 1 km

1.  Iida Hautala  4.25
2.  Emilia Jokinen  5.11
0,5 km
     Milja Savela  2.28

P8 - 1 km

1. Pravin Perasath  4.38

T9 - 1 km

1.  Neela Rekola  3.43
2.  Venla Uski  4.40
3.  Ella Oikarinen  4.47
4.  Sade Tamminen  5.00

P9 - 1 km

1.  Toni Thusberg  7.33

T10 - 1 km

1.  Siiri Mikkonen  4.07
2.  Leila Savela  4.18

P10 - 1 km

1.  Lasse Riikonen  3.43
2.  Pauli Härkönen  4.01

T11 - 2 km

1.  Minnea Tabell  10.36
2.  Jasmin Rajasalo  10.37
3.  Nea Lehtiniemi  11.32
4.  Siiri Saastamoinen 11.33

P11 - 2 km

1.  Edvin Halme  7.47

T12 - 2 km

1. Pinja Jokinen  8.40

N - 4 km

1.  Maiju Karjalainen N  17.02
2.  Paula Oikarinen  N35  19.47