Jäsenhuone|TyöhuoneAnkkis-tulokset 2013

Ankkis-tulokset 2015

XXIII  Ankkis-maastot 2015

 

Ensimmäinen osakilpailu maanantaina 20.4. 


T2 - 0,2 km

1.  Nelli Mattila  1.52
2.  Isla Koskelainen 2.01

T3 - 0,2 km

1.  Amanda Hautala  2.54

T4 - 0,2 km

1.  Metta Rekola  1.44

T5 - 0,2 km

1.  Iida Oikarinen  0.52

T6 - 0,5 km

1.  Pinja Tamminen  4.36

P6 - 0,5 km

1.  Glauk Terakaj  3.41
2.  Viliam Rekola  4.35

T7 - 0,5 km

1.  Iida Hautala 2.47
2.  Nicoline Mattila  3.05

T8  - 1 km

1.  Neela Rekola  4.25
2.  Ella Oikarinen  6.06
3.  Janina Terakaj  6.14
4.  Sade Tamminen  6.16

T9 - 1 km

1.  Patricia Thusberg  5.54

P9 - 1 km

1.  Lasse Riikonen  4.09

P10 - 1 km

1. Tejwant Singh  4.24

T15 - 2 km

1.  Vilma Juvonen  8.12
2.  Nora Qadri  8.27
3.  Sonia Singh  10.34

P15 - 2 km

1.  Akash  7.36

M - 5 km

1.  Lauri Lipponen (M)  22.35
2.  Taito Lipponen (M55)  25.02
 

Toinen osakilpailu maanantaina 27.4.


T2 - 0,2 km

1.  Nelli Mattila  1.37

P2 - 0,2 km

1.  Jooa Kaura  2.25

T3 - 0,2 km

1.  Amanda Hautala  2.01

T4 - 0,2 km

1.  Metta Rekola  1.03
2.  Mira Anttila  1.08

T5 - 0,2 km

1.  Iida Oikarinen  0.56

P5 - 0,2 km

1.  Tuure Saastamoinen 0.49
2.  Akseli Ahonen  1.33

T6 - 0,5 km

1.  Pinja Tamminen  3.36

P6 - 0,5 km

1.  Nemo Thusberg  3.22
2.  Glauk Terakaj  3.33
3.  Viliam Rekola  3.58

T7 - 0,5 km

1.  Iida Hautala 2.46
2.  Kirsi Laakso  4.21
3.  Kiira Anttila  4.54

T8  - 1 km

1.  Neela Rekola  4.08
2.  Venla Uski  5.06
3.  Ella Oikarinen  5.33
4.  Sade Tamminen  5.52
5.  Janina Terakaj  6.57

P8 - 1 km

1.  Toni Thusberg  5.04

T9 - 1 km

1.  Leila Savela  4.42
2.  Patricia Thusberg  5.36

P9 - 1 km

1.  Lasse Riikonen  4.23
2.  Julius Jokinen  5.40
3.  Kasperi Laakso  8.41  (1,2 km)

T10 - 1 km

1.  Minnea Tabell  4.35
2.  Nea Lehtiniemi  4.36
3.  Sanni Luomanen  4.39
4.  Siiri Saastamoinen  4.56

P10 - 1 km

1.  Tejwant Singh  4.17

T12 - 1 km

1.  Tiiu Jokinen  5.37

T15 - 2 km

1.  Emma Wagland  8.01
2.  Vilma Juvonen  8.17
3.  Sonia Singh  10.36

P15 - 2 km

1.  Akash  7.59

N - 4 km

1.  Maiju Karjalainen  18.05
2.  Heidi-Marie Savela  20.31

M - 5 km

1.  Lauri Lipponen (M)  21.59
2.  Taito Lipponen (M55)  24.20
  

Kolmas osakilpailu maanantaina 4.5.


T2 - 0,2 km

1.  Nelli Mattila  1.42

P2 - 0,2 km

1.  Jooa Kaura  1.51

T3 - 0,2 km

1.  Amanda Hautala  1.26

P3 - 0,2 km

1.  Reeti Saastamoinen  2.56

T4 - 0,2 km

1.  Metta Rekola  1.05
2.  Mira Anttila  1.09
3.  Amanda Heikinoja

T5 - 0,2 km

1.  Iida Oikarinen  0.49

P5 - 0,2 km

1.  Tuure Saastamoinen 0.45
2.  Akseli Ahonen  1.48

T6 - 0,5 km

1.  Jessica Heikinoja  3.31

P6 - 0,5 km

1.  Viliam Rekola  3.22

T7 - 0,5 km

1.  Iida Hautala 2.45
2.  Kirsi Laakso  3.43

P7 - 0,5 km

1.  Anton Ahonen  4.13

T8  - 1 km

1.  Neela Rekola  4.07
2.  Venla Uski  4.58
3.  Kiira Obiora  5.04
4.  Ella Oikarinen   5.24
5.  Sade Tamminen  5.54

P8 - 1 km

1.  Toni Thusberg  5.00

T9 - 1 km

1.  Leila Savela  4.33

P9 - 1 km

1.  Lasse Riikonen  4.17
2.  Kasperi Laakso  5.59
-    Julius Jokinen  kesk.

T10 - 1 km

1.  Minnea Tabell  4.34
2.  Nea Lehtiniemi  4.50
3.  Sanni Luomanen  4.52
4.  Siiri Saastamoinen  5.02

P10 - 1 km

1.  Tejwant Singh  4.13

T12 - 1 km

1.  Tiiu Jokinen  5.29

T15 - 2 km

1.  Sonia Singh  10.33

P15 - 2 km

1.  Akash  7.33

N - 4 km

1.  Maiju Karjalainen  17.50

M - 5 km

1.  Lauri Lipponen (M)  21.36
2.  Taito Lipponen (M55)  24.13
 

Neljäs osakilpailu maanantaina 11.5.


T2 - 0,2 km

1.  Nelli Mattila  1.26

P2 - 0,2 km

1.  Jooa Kaura  1.47

T3 - 0,2 km

1.  Amanda Hautala  2.07

P3 - 0,2 km

1.  Reeti Saastamoinen  2.22

T4 - 0,2 km

1.  Metta Rekola  1.05
2,  Amanda Heikinoja  1.00
3.  Mira Anttila  1.08

P4 - 0,2 km

1.  Valto Myller  1.53

T5 - 0,2 km

1.  Editha Myller  0.47 
2.  Iida Oikarinen  0.53

P5 - 0,2 km

1.  Tuure Saastamoinen 0.45
2.  Artturi Timonen  0.48
3.  Akseli Ahonen  0.55

T6 - 0,5 km

1.  Jessica Heikinoja  3.03
2.  Pinja Tamminen  3.19

P6 - 0,5 km

1.  Nemo Thusberg  3.15
2.  Viliam Rekola  3.18

T7 - 0,5 km

1.  Iida Hautala 2.31
2,  Nicoline Mattila  2.58
3.  Kirsi Laakso  3.54

T8  - 1 km

1.  Neela Rekola  4.02
2.  Venla Uski  4.55
3.  Ella Oikarinen   5.13
4.  Sade Tamminen  5.33

P8 - 1 km

1.  Toni Thusberg  5.51

T9 - 1 km

1.  Venla Hyvönen  4.26  
2.  Leila Savela  4.42
3.  Patricia Thusberg  8.04
4.  Helmi Kallioniemi  8.05

P9 - 1 km

1.  Kasperi Laakso  6.14

T10 - 1 km

1.  Minnea Tabell  4.16
2.  Nea Lehtiniemi  4.57
3.  Siiri Saastamoinen  4.58

N - 4 km

1.  Maiju Karjalainen  18.02

M - 5 km

1.  Lauri Lipponen (M)  21.55
2.  Taito Lipponen (M55)  23.47