Jäsenhuone|TyöhuoneAnkkis-tulokset 2013

Ankkis-maastot

Kevään 2019 Ankkis-maastot 

 

XXVI Ankkis-maastot juostaan Ankkapuistossa 
ma 29.4., ma 6.5., ma 13.5. ja ma 20.5. 

 

Ensimmäinen lähtö klo 18.  

 

Ilmoittautuminen alkaa puoli tuntia ennen kilpailun alkua.

Ankkapuiston remontin takia ei kaikkia entisiä juoksureittejä ei ehkä voi käyttää. Myös lähtöpaikkaa voidaan joutua muuttamaan.
Ilmoittautumis- ja mehupaikka kolmannen sillan pohjoispuolelle lammen Kalmuurin puoleisten rantapolun risteyksen tuntumassa. 

Ei osallistumismaksua, osallistuminen ei edellytä seuran jäsenyyttä.

ANKKIS-maastojen sijoitukset lasketaan kolmen parhaan osakilpailun sijalukupisteiden mukaan (sijoittuakseen on osallistuttava kolmeen osakilpailuun). Kaikille osallistuneille jaetaan kunniakirjat. 

Tervetuloa juoksemaan ja kannustamaan!

Ankkis-maastojen palkinnot jaetaan koripallokauden päättäjäisten alussa maanantaina 27.5. alkaen klo 18 Lumossa (Ravintola Villiankka katutasossa)

TULOKSET 2019

Ensimmänen osakilpailu maanantaina 29.4.

T3 0,2 km

1. Kerttu Rinne 1.13

P3 0,2 km

1. Jooa Oikarinen

P4 0,2 km

1. Terho Paasonen 0.58

T5 0,2 km

1. Kaisla Kotamäki 0.41

P5 0,2 km

1. Eetu Oikarinen 0.41

T6 500 m

1. Mila Sipponen 2.34

2. Nelli Mattila 3.28

3. Helmi Rinne 4.10

P6 500 m

1. Aarni Paasonen 3.01

2. Jooa Kaura 3.07

3. Eino Suokas 3.16

P7 500 m

1. Joona Sipponen 2.33

T8 1 km

1. Minea Karmanto 4.17

2. Mikaela Pitkänen 4.31

3. Metta Rekola 4.52

4. Steffi Pessi 5.04

P8 1 km

1. Leo Sipponen 4.09

T9 1 km

1. Iida Oikarinen 4.10

T10 1 km

1. Emma Karmanto 3.47

2. Roosa Kotamäki 3.49

3. Matilda Suokas 4.03

P10 1 km

1. Hippu Rekola 4.02

T11 2 km

1. Siiri Kotamäki 5.20

2. Milja Savela 5.25

3. Nicoline Mattila 6.08

4. Elsa Kaario 7.04

T12 2 km

1. Neela Rekola 5.51

2. Ella Oikarinen 6.31

3. Erina Krasniqi 6.57

T13 2 km

1. Silja Jokinen 5.56

2. Leila Savela 5.57

T 15

1. Pinja Jokinen 5.21

 

Toinen osakilpailu maanantaina 6.5.

T3 200m

1. Kerttu Rinne 1.47

P4 200 m

1. Terho Paasonen 1.16

2. Jerry Kukkonen 2.02

T5 200 m

1. Kaisla Kotamäki 0.46

P5 200 m

1. Eetu Oikarinen 0.43

T6 500 m

1. Milla Sipponen 2.33

2. Helmi Rinne 2.42

3. Lily Kukkonen 2.53

4. Nelli Mattila 3.05

P6 500 m

1. Kasper Kuitunen 2.31

2. Eino Suokas 2.47

3. Aarni Paasonen 2.56

4. Jooa Kaura 3.02

P7 500 m

1. Joona Sipponen 2.35

T8 1 km

1. Pinja Kuitunen 4.30

2. Minea Karmanto 5.06

3. Mikaela Pitkänen 5.11

4. Metta Rekola 5.41

5. Steffi Pessi 5.42

P8 1 km

1. Leo Sipponen 5.05

2. Masi Hartikainen 5.12

T9 1km

1. Iida Oikarinen 4.22

T10 1km

1. Emma Karmanto 4.23

2. Roosa Kotamäki 4.25

3. Matilda Suokas 4.41

4. Pinja Tamminen 5.04 

P10 1 km

1. Hippu Rekola 4.58

T11 2 km

1. Siiri Kotamäki 9.23

2. Nicoline Mattila 10.48

3. Elsa Kaario 14.06

T12 2km

1. Neela Rekola 10.11

2. Ella Oikarinen 11.13

3. Erina Krasniqi 13.33

P12 2km

1. Matias Koivukangas 11.52

T13 2 km

1. Silja Jokinen 9.48

2. Leila Savela 10.14

T14 2 km

1. Nea Lehtiniemi 10.22

T15 2 km

1. Pinja Jokinen 9.18

N 4 km

1. Tiina Suokas 25.19

2. NN 25.19

M 4 km

1. Arto Kulha 24,23

 

Kolmas osakilpailu 13.5.

P4 

1. Terho Paasonen 1.15

T5

1. Kaisla Kotamäki 0.57

P5

1. Eetu Oikarinen 0.46

2. Pyry Kiiski 0.55

T6

1. Mila Sipponen 2.27

P6 

1. Kasper Kuitunen 2.32

2. Eino Suokas 2.33

3. Jooa Kaura 2.43

4. Aari Paasonen 2.53

P7

1. Joona Sipponen 2.14

T8

1. Minea Karmanto 4.52

2. Mikaela Pitkänen 4.59

3. Mette Rekola 5.10

4. Steffi Pessi 6.04

P8

1.Leo Sipponen 4.51

2. Masi Hartikainen 4.57

T9

1. Iida Oikarinen 4.34

T10

1. Emma Karmanto 4.24

2. Roosa Kotamäki 4.28

3. Matilda Suokas 4.47

4. Olivia Pennanen 4.56

5. Pinja Tamminen 5.03

T11

1. Siiri Kotamäki 9.50

2. Milja Savela 9.57

3. Nicoline Mattila 10.48

4. Elsa Kaario 12.44

T12

1. Neela Rekola 9.58

2. Ella Oikarinen 11.36

3. Erina Krasniqi 12.00

P12

1. Matias Koivukangas 11.51

T14

1. Nea Lehtimäki 10.42

 

Neljäs osakilpailu 20.5.

T3

1. Kerttu Rinne 1.09

P4

1. Terho Paasonen 1.00

T5

1. Kaisla Kotamäki 0.49

P5

1. Eetu Oikarinen 0.45

T6

1. Mila Sipponen 2.23

2. Helmi Rinne 2.44

3. Lily Kukkonen 2.47

P6 

1. Kasper Kuitunen 2.33

2. Jooa Kaura 2.43

3. Aarni Paasonen 2.47

P7

1. Joona Sipponen 2.16

T8

1. Minea Karmanto 4.47

2. Metta Rekola 4.49

3. Mikaela Pitkänen 5.12

4. Steffi Pessi 5.49

P8

1.Leo Sipponen 4.57

2. Masi Hartikainen 5.17

T9

1. Iida Oikarinen 4.35

T10

1. Emma Karmanto 4.13

2. Roosa Kotamäki 4.14

P10

1. Hippu Rekola 4.48

T11

1. Siiri Kotamäki 9.35

T12

1. Neela Rekola 9.56

2. Erina Krasniqi 12.24

P12

1. Matias Koivukangas 11.57

T14

1. Nea Lehtimäki 10.25

T15

1. Pinja Jokinen 9.32

 

Tulokset 2018

Tulokset 2017 

Tulokset 2016

Tulokset 2015
Tulokset 2014

Tulokset 2013 
 

Sarjat ja matkat:

T/P 2 (s. 2017- ) n. 200m
T/P 3 (s. 2016) n. 200 m
T/P 4 (s. 2015) n. 200 m
T/P 5 (s. 2014) n. 200 m 
T/P 6 (s. 2013) n. 500 m
T/P 7 (s. 2012) n. 500 m
T/P 8 (s. 2011) n. 1km
T/P 9 (s. 2010) n. 1 km
T/P 10 (s. 2009) n. 1 km
T/P 11  (s. 2008) n. 2 km
T/P 12 (s. 2007) n. 2 km
T/P 13 (s. 2006) n. 2 km
T/P 14 (s. 2005) n. 2 km
T/P 15 (s. 2004) n. 2 km
N17 (s. 2002-2003) n. 4 km - M 17 n. 5 km
N19 (s. 2000-2001) n. 4 km - M 19 n. 5 km
N yleinen n. 4 km - M yleinen n. 5 km
N35 (s. 1980-1984) n. 4 km - M35 n. 5 km
N40 (s. 1975-1979) n. 4 km - M40 n. 5 km
N45 (s. 1970-1974) n. 4 km - M45 n. 5 km
N50 (s. 1965-1969) n. 4 km - M50 n. 5 km
N55 (s. 1960-1964) n. 4 km - M55 n. 5 km
N60 (s. 1955-1959) n. 4 km - M60 n. 5 km
N65 (s. -1954) n. 4 km, M65 n. 5 km